Birbirinden Güzel ve Sade 39 Üçgen Dövmesi

Üçgen dövmesi, ilk kez dövme yaptıracak kişilerin çokça aklına gelen bir dövme modelidir. Sade olması, güzel görünmesi, ucuza yapılabilen modellerinin olması, küçük olarak tasarlanabilmesi gibi nedenlerle üçgen dövmeleri, dövme severlerin seçenekleri arasında yer alır ve ilgilerini çeker.

Üçgen şekli, basit ve sade görünür ancak arkasında derin ve bolca anlam barındırır. Üç kenarı ve üç köşesi olduğundan genellikle üçlemeleri temsil eder. Zihin, beden ve ruh bulardan biridir. Bir diğeri anne, baba ve çocuktur. Bir diğeri ise geçmiş, şimdi ve gelecektir. Ayrıca üçgenin baktığı yöne göre aldığı anlamlar da farklılaşabilir. Eğer üçgen ters duruyorsa, yani kenarı yukarı, köşesi ise aşağıya bakacak şekildeyse, bu üçgen dövmesi dişiliği ifade eder. Eğer üçgen düz şekilde duruyorsa, yani köşesi yukarı, kenarı ise aşağı bakacak şekildeyse, bu üçgen dövmesi erkekliği ifade eder. Bazense bu dövmeye hiç anlam yüklenmez ve sadece şekli ve duruşu güzel olduğun için yaptırılır. Aslında dövmenin anlamı biraz da sahibinin o dövmede ne gördüğüne ve anladığına göre değişir. Bu yüzden bir dövmeye bir anlam yüklemek her zaman doğru olmayabilir.

Üçgen dövmeleri, renkli ya da renksiz olarak tercih edilebilir. Ayrıca bazı farklı şekillerle beraber de kullanılabilir. Üçgen dövmeleri genellikle küçük olarak tasarlanır. Ön kol, bilek içi ve boyun en çok tasarlanan bölgelerdir. Üçgen tasarımı bazen tek olarak tasarlanır, bazense iç içe ya da farklı renklerde iki üçgen olarak tasarlanabilir. Ayrıca üçgen şeklinin içerisine farklı semboller ve desenler de işlenebilir. İlk kez dövme yaptıracak kişiler genellikle üçgen dövmelerini sade ve basit olarak tasarlatmayı düşünürler. Arkasından bu modeli daha farklı hale getirip, geliştirebilirler ve ek tasarımlarla süsleyebilirler. Üçgen tasarımı, geliştirilebilir ve farklı sembollerle de güzel durabilir. Üçgenin içerisindeki alan farklı tasarım amaçlarıyla kullanılabilir ve zenginleştirilebilir.

Biz de bu bölümde sizin sevebileceğiniz ve ilham alabileceğiniz birbirinden ilginç ve çekici üçgen dövmelerini bir araya getirmeye çalıştık. Umarız içlerinden sizin de seveceğiniz ve ilham alacağınız modeller çıkar. Eğer ilk kez dövme yaptıracaksanız, üçgen tasarımını seçenekleriniz arasına alabilirsiniz. Sade, basit ve bolca anlamı olan bu model, iyi planlandığında ve tasarlandığında dövme sahibinde çok zarif ve ilgi çekici durur. Bununla birlikte, ilerleyen zamanlarda bu modeli daha da geliştirebilir ve zenginleştirebilirsiniz.

ucgen-dovmeleri-1

ucgen-dovmeleri-2

ucgen-dovmeleri-3

ucgen-dovmeleri-4

ucgen-dovmeleri-5

ucgen-dovmeleri-6

ucgen-dovmeleri-7

ucgen-dovmeleri-8

ucgen-dovmeleri-9

ucgen-dovmeleri-10

ucgen-dovmeleri-11

ucgen-dovmeleri-12

ucgen-dovmeleri-13

ucgen-dovmeleri-14

ucgen-dovmeleri-15

ucgen-dovmeleri-16

ucgen-dovmeleri-17

ucgen-dovmeleri-18

ucgen-dovmeleri-19

ucgen-dovmeleri-20

ucgen-dovmeleri-21

ucgen-dovmeleri-22

ucgen-dovmeleri-23

ucgen-dovmeleri-24

ucgen-dovmeleri-25

ucgen-dovmeleri-26

ucgen-dovmeleri-27

ucgen-dovmeleri-28

ucgen-dovmeleri-29

ucgen-dovmeleri-30

ucgen-dovmeleri-31

ucgen-dovmeleri-32

ucgen-dovmeleri-33

ucgen-dovmeleri-34

ucgen-dovmeleri-35

ucgen-dovmeleri-36

ucgen-dovmeleri-37

ucgen-dovmeleri-38

ucgen-dovmeleri-39

Bunlar da hoşunuza gidebilir...