Size İlham Verecek 47 Aslan Dövmesi Fikri

Aslan sembolü, geçmişten günümüze benzer anlamlar taşıyarak gelmiştir. Tahmin edebileceğiniz gibi, ormanların kralı diye de anılan aslanın taşıdığı anlamlar genellikle güç, kuvvet ve cesaret odaklıdır.  Aslan dövmesi de aslan sembolü gibi güç, kuvvet ve cesareti vurgular. Bunun yanında aslan dövmesi, hükmetme ve liderlik anlamlarına da gelir. Ayrıca aslan dövmesi, aslan burcunu ifade etmek için de kullanılabilir. Aslan burcu olan kişiler genellikle özgüven sahibi, tutkulu ve sadık olduklarından, aslan dövmesi, burcunun getirdiği anlamları da taşıyabilir.

Burç haricinde, yaşadığı doğal ortamları itibariyle, aslanlar vahşi hayatın bir parçası haline gelmişlerdir. Bu yüzden bir bakıma aslan sembolünün vahşiliği de vurguladığını söyleyebiliriz. Özetle, aslan dövmesinin anlamları, güç, kuvvet ve cesaret ekseni çevresinde toplanır. Her ne anlam için yapılırsa yapılsınlar, aslan tasarımları yapıldıkları kişiler üzerinde çok ihtişamlı ve ilgi çekici dururlar. Aslanın yüz hatlarındaki güç ve asalet, dövmeyi çok ilgi çekici hale getirir. Bu asaleti sergilemek isteyenler genellikle bu dövmeleri kol bölgelerine yaptırırlar. Ön kolun iç tarafı, aslan dövmelerine en çok rastladığımız bölgelerden biridir. Bunun haricinde üst kol, göğüs üstü, bilek ve bacak da aslan dövmeleri için tercih edilen bölgelerdendir.

Renk olarak, siyah beyaz, gölgeli ya da renkli olarak tercih edilebilirler. Renkli olanları, suyu boya tekniğiyle yapıldığında çok farklı sonuçlar verebilir. Eğer renk uyumu ve tonlar düzgün ayarlanabilirse, renkli aslan dövmeleri çok iyi sonuçlar verebilir.

Siz nasıl tercih edersiniz bilemiyoruz ancak nasıl olursa olsun, aslan dövmeleri, dövme sahibine en çok yakışan modellerden biridir. Güç, kuvvet, cesaret, liderlik, tutku, sadakat, vahşilik gibi anlamlara gelen aslan dövmelerinden sevebileceğinizi ve ilham alabileceğinizi düşündüğümüz modelleri sizinle paylaşmak istedik. Umarız bu dövme modelleri arasından kendinize uygun ve hoşunuza gidebilecek modeller bulabilirsiniz. Güç sizinle olsun!

aslan-dovmesi-47

aslan-dovmesi-46

aslan-dovmesi-45

aslan-dovmesi-44

aslan-dovmesi-43

aslan-dovmesi-42

aslan-dovmesi-41

aslan-dovmesi-40

aslan-dovmesi-39

aslan-dovmesi-38

aslan-dovmesi-37

aslan-dovmesi-36

aslan-dovmesi-35

aslan-dovmesi-34

aslan-dovmesi-33

aslan-dovmesi-32

aslan-dovmesi-31

aslan-dovmesi-30

aslan-dovmesi-29

aslan-dovmesi-28

aslan-dovmesi-27

aslan-dovmesi-26

aslan-dovmesi-25

aslan-dovmesi-24

aslan-dovmesi-23

aslan-dovmesi-22

aslan-dovmesi-21

aslan-dovmesi-20

aslan-dovmesi-19

aslan-dovmesi-18

aslan-dovmesi-17

aslan-dovmesi-16

aslan-dovmesi-15

aslan-dovmesi-14

aslan-dovmesi-13

aslan-dovmesi-12

aslan-dovmesi-11

aslan-dovmesi-10

aslan-dovmesi-9

aslan-dovmesi-8

aslan-dovmesi-7

aslan-dovmesi-6

aslan-dovmesi-5

aslan-dovmesi-4

aslan-dovmesi-3

aslan-dovmesi-2

aslan-dovmesi-1

Bunlar da hoşunuza gidebilir...