Çapa Dövmeleri

Çapa dövmeleri, dövme severlerin her zaman ilgisini çeken modeller arasında yer alır. Dövme modellerinin en klişesi gibi algılansa da aslında bu modellerin kendine has ve çok farklı tasarımları vardır. Dövme denilince çoğu insanın aklına üst kola yapılan siyah çapa dövmesi gelir. Oysaki çapa dövmeleri çok farklı renklerde ve biçimlerde tasarlanabilir ve vücudun farklı yerlerinde ilgi çekici durabilir.

Eski zamanlarda bu tasarımı genellikle denizciler kullanırlarmış ve kaybettikleri arkadaşlarının anısına çapa dövmesi yaptırırlarmış. Çapa dövmesi kararlılık anlamında da kullanılır ve kişinin yaptığı seçimler ve hayatıyla ilgili kararlı olduğunun da bir ifadesi olabilir. Bunlar dışında şimdi de denizcilikle uğraşan ve denizi seven insanlar çapa dövmelerine ilgi duyarlar ve bu modeli kendilerine uygularlar. Kararlılık denilince akla sevgi de gelir ve çapa dövmesini bazı dövme severler sevgilerindeki kararlılığı göstermek amacıyla da yaptırırlar.

Çapa dövmesi sadece çapa motifinden oluşabileceği gibi bazen de çapanın farklı yerlerine eklenen tasarımlar ve yazılarla da geliştirilebilmektedir. Sade bir çapa tasarımı farklı renklerle, cisimlerle ve yazılarla yaratıcı bir tasarıma dönüşebilir. Bazı dövme severler sade bir çapa tasarımını ilk dövmeleri olarak yaptırırlar ve sonrasında bu dövmeye eklemeler yaptırarak onu daha farklı bir biçime sokarlar. Bu seçimler sizinle dövme sanatçınız arasında gerçekleşecek iletişime göre şekillenir. Çoğu kişi için klişe gibi düşünülse de iyi düşünülmüş ve tasarlanmış bir çapa dövmesi dövme sahibi üzerinde çok farklı ve güzel durabilir. Biz de sizin için birbirinden farklı ve yaratıcı çapa dövmesi modellerini biraraya getirdik. Umarız ilham alacağınız modelleri keşfedebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...