Melek Dövmeleri

Melek dövmeleri, en çok tercih edilen dövme modelleri arasında yer alır. Büyük kanatlar şeklinde tasarlanabilen melek dövmeleri, aynı zamanda küçük bir şekilde vücudun farklı bölgelerine de uygulanabilir. Özellikle sırt bölgesinde tercih edilen bu model, ön kol, bilek, bel, ayak bileği bölgelerinde de sık sık görülebilir.

Melek tasarımı, popülerliğini hiç yitirmeyen bir dövme figürüdür. Melek kanatları, hare, iyi melek, şeytan gibi figürlerin sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Melek kanatları, figürler arasında en çok tercih edilendir. Kanatların hem estetik hem anlamı açısından yapıldığı görülmektedir. Melek dövmelerinin, uğur getirdiğine ve olumlu duyguları anımsattığına inanılır. Melek dövmesinin anlamı bazen çok sevilen bir kişiye duyulan özlem ve sevgi de olabilir. Bazen özgürlük ve zorluklar karşısında benimsenen duruş da olabilir. İnanç, özgürlük ve hayatın zorluklarına karşı gelebilmek melek dövmelerinin anlamları arasındadır.

Özellikle sırt ve bel bölgesinde büyük kanatlar dövme olarak popülerleşmiştir. Büyük melek tasarımının yanı sıra, küçük melek figürleri de ayrıca bilek bölgeleri, ense, boyun gibi bölgelerde kullanılmakta ve kadınlara zarif bir görünüm sağlamaktadır. Bir melek dövmesi yaptırmadan önce bu tasarımı yapacak kişiyle önceden konuşmanız ve tam olarak nasıl bir model istediğinizi belirtmeniz gerekir. Bu modeller genellikle ayrıntılı tasarlanmalı ve yapım işlemine geçmeden önce dövme sanatçısıyla tam olarak nasıl yapılacağı tartışılmalıdır. Özellikle büyük modellerde dövme yaptıracak kişinin vücut bölgesini ve tasarımı çok iyi seçmesi gerekir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...