Özgürlüğüne Düşkün Olanlar için 55 Martı Dövmesi Fikri

Martı dövmesi, dövme yaptırmak isteyen kişilerin pek de sık aklına gelmeyen bir dövme modelidir. Ancak iyi düşünülüp tasarlandığında, dövmeyi yaptıran kişinin vücudunda çok güzel görünebilir ve iyi bir tercih olduğunu her defasında kanıtlar. Bu yüzden eğer vücudunuza bir kuş dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, martı dövmesini de tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Martılar, kartallar ya da şahinler gibi yırtıcı kuşlar değillerdir. Bunun yanında bir serçe kadar naif de değillerdir. Martı dövmesi yaptıracak kişiler martının özelliklerinden ziyade, bu kuşların onlara çağrıştırdığı şeyler için yaptırırlar bu modelleri. Bir yer, bir olay, bir kişi ya da bir anının sembolüdür martılar onlar için. Özellikle deniz kenarında yaşayanlar ya da denizle ilgili anısı olanlar için de ayrı bir semboldür bu modeller. Deniz ve özgürlük denince her zaman akla gelen sembollerden biri olmuştur martılar. Bunun yanında martı dövmesi farklı sembolik anlamlar da taşıyabilir. Mesela birkaç martının birarada bulunduğu bir model aileyi temsil ediyor olabilir. Ailenin birarada olma durumunu, birlikte özgürlüğe yaptığı bir yolculuğu ya da başka bir konuyu aile olarak hatırlamak için yaptırılabilir. Sadece aile olarak değil, arkadaş ve dostluk olarak da düşünülebilir yan yana uçan martılar. Birlikteliğin ve beraberliğin sembolü olabilir.

Birliktelik ve aile anlamlarının dışında, martı dövmesi ayrıca adaptasyon, beceri ve iletişim anlamları da taşır. Martılar uçtukları yerlere adapte olabilen canlılardır. Ayrıca avcı bir kuş olmalarından ötürü becerileri çok gelişmiştir ve iletişim yönleri de kuvvetlidir. Martı dövmesi taşıyacak kişinin de aynı şekilde bu özellikleri gelişmiş olabilir ve bu özelliklerinin sembolü olan bir modeli vücudunda taşımak istiyor olabilir. Tabii ki bunlar dışında dövme sahibinin kendi düşündüğü ve martıyla bağdaştırdığı daha birçok anlam ve sembol olabilir. En nihayetinde dövmeyi taşıyacak kişi, kendi dövmesine ne anlam yüklemek isterse onu yükler.

Martı dövmesi, sadece siyah kullanılarak yapılabileceği gibi, renkli olarak da tasarlanabilir. Tek bir martı kullanılarak da tasarlanabilir ya da yukarıda bahsettiğimiz aile veya dostluk anlamı için birçok martı kullanılarak da modellenebilir. Küçük ve ilk kez dövme yaptırmak isteyen ve martı modelini düşünen birisi için uygun modellerden biridir.

Biz de sizler için sevebileceğiniz martı dövme modelleri biraraya getirmeye çalıştık. Umarız siz de farklı ve daha önce görmediğiniz modelleri burada keşfedebilirsiniz.

Eğer dilerseniz farklı kuş modelleri için buraya ve baykuş modellerimiz için buraya bakabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...