Ay Dövmeleri

Ay dövmeleri, dövme severler arasında son yıllarda sıkça tercih edilen dövme modelleri arasında yerini almıştır. Bu modeller, genellikle gökyüzünün gücünün etkisine inanan kişiler tarafından tercih edilir. Bazı kişiler sadece ay modelini tercih ederken bazı kişiler de ay dövmelerini farklı modellerle birlikte kullanmayı tercih ederler. Bu tamamen, dövmeyi yaptıracak kişinin kişisel zevkine ve nasıl dövmelerden hoşlandığına göre farklılık gösterir.

Bazı dövme severler önce bir ay modeli yaptırıp, sonrasında bu modele eklemelerde de bulunabilir. Farklı tasarımlarla harmanlanan ay modelleri, çok yönlü tasarımlarla farklı sembolik anlamlar elde edebilirler. Ay dövme modellerinin en çok birlikte kullanıldığı tasarımlar hayvan figürleri ve diğer gökyüzü figürleridir. Hayvan figürlerinden en çok kurt ve kediyle birlikte kullanılan ay dövmeleri, güneş ve yıldızlarla da birlikte kullanılmaktadır. Diğer dövmeler gibi, ay dövme modelleri de siyah ya da renkli tercih edilebilir. Renkli olan modellerde genellikle mavi ve kırmızı renklerinin tonları kullanılır. Ancak kırmızı ve mavi tonlarından çok farklı renkler kullanan kişiler de vardır. Bu da her zamanki gibi dövmeyi yaptıracak kişinin kişisel zevkine ve tercihlerine göre değişiklik gösterebilir.

Ay modelleri her zaman farklı modellerle de kullanılmaz. Bazen kendi içlerinde de çeşitlilik gösterirler. Örnek olarak hilal modelleri tercih edenlerin yanında dolunay modelleri de tercih edenler olabilir. Bazı kişilerse ayın evrelerini vücutlarında görmek isteyebilirler. En çok kullanılan ay modelleri hilal, dolunay ve ayın evreleri şeklinde olanlardır. Bu modeller de yine siyah ya da renkli şekilde tercih edilebilir.

Ay dövmelerinin anlamları, kullanış şekilleri ve birlikte tasarlandığı figürlere göre farklılık gösterebilir. En çok kullanılan ay dövmeleri anlamları şunlardır: Doğanın döngüselliği, doğurganlık, yaratıcılık, negatif enerjinin dışarı atılması ve yaratıcılık. Tabii ki bu anlamların dışında dövmeyi yaptıran kişi için de ay dövmelerinin özel anlamları olabilir. Farklı figürlerle kullanılsın ya da kullanılmasın, ay dövmeleri, dövme sahiplerine en çok yakışan modellerden biridir. Biz de sizin için farklı ve yaratıcı ay dövmelerini biraraya getirmeye çalıştık. Umarız siz de değişik modellere buradan ulaşabilir ve yeni modeller keşfedebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...