Çift Dövmeleri

Eğer beraber olan çiftlerden birinde dövme varsa, bu durum çiftin diğer üyesinin dövme yaptırması için bir motivasyon teşkil edebiliyor. Ya da yeni tanışan ve beraberliğe başlayan çift bireylerinin her ikisinde de dövme bulunabiliyor. Her iki durumda da çiftler, internet üzerinden çift dövmeleri araştırması yaparak birbirlerine uyumlu dövmelere ulaşmaya çalışıyor. Hatta birçoğu araştırmanın da ötesine geçiyor ve çift dövmesi yaptırmaya karar veriyor. Bu gerçekten cesaret edilmesi gereken bir konu çünkü her beraberlik maalesef istenildiği gibi gitmeyebiliyor.

Çift dövmeleri genellikle birbirini tamamlayıcı özellikte oluyor. Eşleştirmeli, birbirini şekil ve renk olarak tamamlayan ya da yazılarıyla birbirine mesaj gönderen dövme modelleri çiftler arasında tercih edilebiliyor. Sonsuzluğa ve daimi aşka yapılan göndermeler ve ömür boyu beraberliği simgeleyen şekiller genellikle çiftlerin tercih ettiği uyumlu dövmeler arasında yer alıyor. Sevgililer tanıştıkları ya da kendileri için önemli sayılan gün ve tarihleri de vücutlarında dövme olarak görmek isteyebiliyor. Bunlar dışında bireylerin ortak zevkleri de yaptırdıkları dövmelere konu olabiliyor. Müzik zevki, hayvan sevgisi, bir kitap, film, hikaye vb. ortak zevkleri paylaşan çiftler, ilgilendikleri konularla ilgili birbirine uyumlu çift dövmelerini tercih edebiliyor.

Çift dövmeleri yüzük parmaklarına yapılan ve yüzüğün altında kalacak şekilde tasarlanan modellerden, kolun tamamını kaplayacak desenlere kadar değişik büyüklüklerde terchi edilebiliyor. Renkli ya da renksiz, dişi ve erkeği simgeleyen desenler de bu dövmelere konu olabiliyor. Genellikle çiftler bu tür dövmeleri evlilikten hemen önce ya da evlilik sonrası yaptırıyor. Ancak resmiyete fazla takılmayıp erkenden bu kararı alarak çift dövmesi yaptırmaya karar veren birçok çift olduğunu da biliyoruz. Burada önemli olan nokta bireylerin paylaşacakları dövmeyi çok iyi belirlemeleri ve bu kararı düşünerek almaları. Unutmamak gerekir ki hiçbir ilişki biteceği için başlamaz ama öngörülemez ayrılıklar çiftlerin kendileri için anlamı olmayan dövmelerle baş başa kalmalarına neden olabilir.

Bu arada isterseniz sizin için daha önce derlediğimiz Birbirine Uyumlu 74 Dövme Modelini de inceleyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...